Sıkça Sorulan Sorular

NASIL KAYIT OLABİLİRİM?

Ana sayfadaki “Kayıt ol” ikonuna tıklayarak kolayca kayıt olabilirsin. Kayıt sistemi seni adım adım yönlendirecektir. Kayıt sırasında senden öncelikle adın, soyadın ve e-mail adresin istenecek. Sistem daha sonra ödeme ekranı ile devam eder. Kredi kartı ile ödeme yapıldıktan sonra kayıt işlemi son bulur. Kişiye özel şifreni belirleyerek online eğitim platformuna anında erişim sağlayabilirsin.

PROGRAM ÜCRETİ NEDİR?

Program Ücreti 1.250 TL + KDV.

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YAPABİLİR MİYİM? TAKSİT İMKANI VAR MI?

Ödemeni kredi kartı ile yapabilirsin. Ödeme sırasında, tek çekim ya da 3 taksit seçeneği sunulacaktır.

KAYIT OLAMIYORUM, NE YAPABİLİRİM?

Şu sıkıntıyı yaşıyor olabilirsiniz:

 • Kayıt aşamasında, isim ve iletişim bilgilerinden sonra ödemeyi tamamla ekranı geliyor. Kişisel bilgilerinizi yazdığınız formun olduğu sayfadan erken ayrılıyor olabilirsiniz.
 • Ekranın üst kısmında adres satırı var, alt kısmında ie “ödemeyi tamamla' butonu yer alır. Adres kısmı ilk bakışta tek satır gibi görünüyor. Fakat altta şehir ve posta kodu bölümleri de var. Adresi yazıp, ekranı kaydırmadan ödemeyi tamamla butonuna basmış olabilirsiniz. O zaman ilerlemiyor. Formu aşağı kaydırın. Tüm formu doldurduktan sonra, ödemeyi tamamla yazılı butonun rengi değişecek ve üzerine basılabilir hale gelecek. Butonu tıkladığınızda sistem kart bilgileri kısmına yönlendirecek ve ödemeyi yapabileceksiniz.
 • Üst menüdeki iletişim formunu doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAYIT OLDUKTAN SONRA NASIL BİR SÜREÇ BENİ BEKLİYOR?

Programı uygulamak son derece kolaydır. Özel olarak hazırlanmış online eğitim platformuna, kullanıcı adın ve şifren ile giriş yapıp, hafta hafta ilerleyen içeriğe anında ulaşabilirsin. Programın bir başlangıç tarihi bulunmuyor. Kayıt olduktan sonra dilediğin tarihte başlayabilirsin. Kayıt olur olmaz, programı uygulamak ve canlı yayın kayıtlarını izlemekle ilgili yönlendirmeler içeren bir yazı, mail adresine ulaştırılacak.

PROGRAM NE ZAMAN GERÇEKLEŞECEK?

Online Mindfulness Programı 8 haftalık çevrimdışı bir program olarak tasarlanmıştır. Belirli bir başlangıç-bitiş tarihi yoktur; istediğin zaman programa katılıp istediğin zaman bitirebilirsin. Ayda bir gerçekleşen Esra Sert ile canlı yayın kayıtlarına, programa kayıt olan herkes erişebilir. Bu yayınların günü ve saati detaylı olarak önceden duyurulmaktadır.

PROGRAMI SATIN ALDIKTAN SONRA HEMEN BAŞLAMAK ZORUNDA MIYIM?

Online Mindfulness Programı 8 haftalık tasarlandı, ama bir zaman sınırlaması konmadı. Kendi hızını belirleyebilir, istediğin zaman programa katılıp istediğin zaman başlayabilirsin. Ayda bir gerçekleşen Esra Sert ile canlı kayıtlarına ise, programa kayıt olan herkes erişebilir. Bu yayınların günü ve saati detaylı olarak önceden duyurulmaktadır.

PROGRAMIN GENEL AKIŞI NASIL?

Bilimsel çalışmalarla elde edilen verilerin de ışığında, 8 haftalık bir sürede doğru pratiklerle beynin yapısını değiştirebileceğimizi biliyoruz. Bu yüzden Online Mindfulness Programı, 8 hafta sürecek şekilde tasarlanmıştır. Ancak bu bir zorunluluk değildir. Bu program sizin hızınızda ve size uyan gün ve saatlerde ilerler.

Nasıl mı?

 • Kayıt olduktan sonra şifren ile online eğitim platformuna giriş yapacaksın.
 • Platformda 8 haftaya ayrılmış içerik kutucukları karşına çıkacak.
 • Hafta 1'e tıkladığında o haftanın içeriği görüntülenecek.
 • Her hafta başlığı altında teorik anlatımlar içeren videolara, yoga/nefes uygulaması gösteren videoya, bilgilendirme makalesine ve o haftanın meditasyon ses kaydına ulaşacaksın.
 • Bir haftayı tamamladığında diğer kutucuğa geçeceksin.
 • Kendi hızında ilerleyebilirsin. Programı 8 haftada tamamlamak zorunda değilsin. Bir haftayı bitirip ne zaman diğerine geçeceğin senin kontrolünde.
 • Günü geldiğinde programın hangi aşamasında olursan ol, her ay düzenlenen canlı yayın kaydına erişebilirsin.

CANLI YAYIN KAYITLARINI NASIL İZLEYEBİLİRİZ?

Sana gönderilen mailde bulunan kullanıcı kodu ve şifre ile www.online-mindfulness.com üzerinden sisteme giriş yapabilirsin. Sisteme giriş yaptıktan sonra, önce şifreni Profilim sayfasından değiştirmeyi unutma. Sonrasında "Eğitimlerim" sayfasından 8 haftalık Online Mındfulness ve canlı yayın kayıtlarını izleyebilirsin.

CANLI YAYIN KAYITLARININ İÇERİĞİ NEDİR?

 • Değişimi başlatma cesareti
 • Beynimize bakım vermek
 • Sebat: iyi geleni sürdürebilme becerisi
 • Öz şefkat: kendine karşı şiddetsizlik
 • Yeni Yıl Dileğini Gerçek Kılmanın Yolları - Dopamin
 • Duygu ve Mantığı Bir Arada Tutabilmek
 • Korku ve Cesaret
 • Korku ve Cesaret
 • Hayatını Değiştirmek İçin Hayatını Değiştirmene Gerek Yok
 • Kendine Annelik
 • Beynimize Bakım Vermek
 • Durmak bilmeyen düşünceler
 • Negatife bağımlılık

PROGRAMI 8 HAFTADA TAMAMLAMAK ZORUNLU MU?

Araştırmalar, mindfulness pratiklerinin sekiz hafta boyunca tekrarlandığında stres ve depresyonu azalttığını, iyi hissetme halini özellikle arttırdığını gösteriyor. Program bu nedenle 8 hafta olarak tasarlandı.

Ancak programı daha uzun sürede tamamlamakta hiçbir sakınca yoktur. Programı içeriğinin süre sınırı olmaksızın açık olması, katılımcılara yaşam koşullarına göre programı tamamlama özgürlüğü tanır.

HER GÜN PRATİK YAPMAM GEREKİYOR MU?

Program boyunca düzenli pratik yapman önemlidir. Süreç boyunca sana farklı pratik seçenekleri ve süreleri sunulacak. Pratiğin ne olduğunu, nasıl planlanacağını keşfettikten sonra seçimlerini kendi yaşam koşullarına göre yapabilir, pratiğinin süresini de günlük yoğunluğuna göre ayarlayabilirsin.

Günde on beş dakikanı ayırmak yeterli olacaktır. Daha uzun pratik yapmak her zaman mümkündür ve bunun için de gerekli uygulama materyali ve çeşitliliği vardır.

Düzenli pratik önerilse de, sekiz hafta boyunca uygulamanın ara sıra aksaması sorun yaratmaz. Program sizi süreçte tutmak üzere tasarlanmıştır. Her zaman kaldığın yerden devam edebilirsin.

PROGRAMA ARA VEREBİLİR MİYİM?

Program yaşadığımız dünyanın hayat koşullarını göz önünde bulundurarak tasarlandı. Programı uygularken o ya da bu nedenle aksamalar yaşarsan ara verebilir, daha sonra kaldığın yerden ya da dilersen baştan başlayarak programa yeniden dahil olabilirsin.

DAHA ÖNCE HİÇ ONLINE EĞİTİM PLATFORMU KULLANMADIM. ÖZEL BİR TEKNİK DONANIMA İHTİYACIM VAR MI ?

Sekiz haftalık Online Mindfulness Programı'nı takip edebilmek için herhangi bir özel donanıma ihtiyacın yok. Bilgisayar, telefon ya da tablet kullanıyor olman, internete bağlanman yeterlidir.

PROGRAMI BİRDEN FAZLA CİHAZDAN AÇABİLİR MİYİM?

Programa sadece bir tek cihazdan giriş yapabilirsin. Meditasyon kayıtlarını istediğin cihaza indirebilirsin.

KAÇ TANE VİDEO, SES KAYDI VE YAZILI DÖKÜMAN VAR?

 • On üç bölümden oluşan, mindfulness ve sinir sistemini açıklayan teori videoları
 • Yoga ve nefes uygulamaları gösteren 7 farklı video
 • Yönlendirmeli meditasyonlar için 10 farklı ses kaydı
 • Mindfulness uygulamalarını basitçe anlatan bilgilendirme dokümanı
 • Her ay Esra Sert ile canlı yayın kaydını izleme imkanı

ONLİNE PLATFORMDAKİ İÇERİĞİ CİHAZIMA İNDİREBİLİYOR MUYUM?

Meditasyon ses kayıtları günlük kullanım rahatlığı sağlaması için cihazlara indirilebilecek şekilde yerleştirilmiştir. Ayrıca eğitim boyunca sunulan tüm eğitim materyalleri, videolar, makaleler de süre sınırı olmaksızın online platform üzerinden kullanıcı adı ve şifre ile erişime açık olacaktır. Dilediğin zaman platforma geri dönüp bilgilerini tazeleyebileceksin.

DAHA ÖNCE HİÇ YOGA MEDİTASYON YA DA NEFES ÇALIŞMASI YAPMADIM. PROGRAMA KATILABİLİR MİYİM?

Program; yoga, meditasyon, nefes ve diğer mindfulness pratikleri konusunda tecrübe ya da bilgi sahibi olmayı gerektirmez. Program, bu alanlardaki tüm sorulara açıklık getirecek ve uygulama tecrübesi kazandıracak şekilde tasarlanmıştır.

YOGA VE MEDİTASYON TECRÜBEM VAR. PROGRAMA KATILABİLİR MİYİM?

Tecrübe sahibi uygulamacılar da programa katılabilir. Program mindfulness uygulamaları için olduğu kadar, sinir sistemi ve nöroplastisite konularında da geniş bilgilendirme içerir. Online Mindfulness Programı, mevcut yoga ve meditasyon uygulamanızı derinleştirmenize ve bakış açınızı çeşitlendirmenize de yardımcı olacaktır.

MINDFULNESS NE DEMEK TAM OLARAK BİLMİYORUM. PROGRAMA KATILABİLİR MİYİM?

Mindfulness İngilizce bir kelimedir. Türkçe tam karşılığı yoktur ama 'farkındalık' olarak tercüme edilebilir. Programa katılmak için mindfulness konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmez. Programı tamamladığınızda, ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olacaksınız.

PROGRAM İÇERİĞİNDE NELER VAR?

8 haftalık Online Mindfulness Programı, aşağıdaki başlıklar üzerinden ilerler:

 • Nöroplastisite nedir, mindfulness beynimizi nasıl değiştirir?
 • Sinir sistemi nasıl çalışır? Sinir sistemi uyumlanması için iç ve dış kaynakların kullanımı.
 • Mindfulness pratiklerini anlamak ve uygulamak: Oryantasyon, meditasyon, yoga ve nefes çalışmaları.
 • Dikkatin doğasını anlamak ve bir dikkat sanatı olarak mindfulness uygulamaları.
 • Esnek dayanıklılık ne demektir? Duyguları/düşünceleri kontrol etmek mümkün müdür?
 • Mutluluğun nörobiyolojisi: Duygu ve düşüncelerle barışmak için yeni stratejiler.

PROGRAM BİTİNCE NE OLACAK?

Mindfulness, tıpkı bir kas gibi çalışır. Bu kası çalıştırdığımız sürece güçlü, esnettiğimiz sürece esnek kalır. Bu yüzden mindfulness uygulamaları günlük hayatın içine ne kadar katılırsa, o kadar iyi sonuç verecektir. Mindfulness pratiğinin günlük hayatın bir parçası haline gelmesi sürecinde ise insanlar düzenli olarak desteklenmeli, gerekli kaynak ve araçlara ulaşabiliyor olmalıdır.

Bu program çerçevesinde sağlanan bütün dijital içerik malzemesi ve meditasyonlar, süre sınırlaması olmaksızın kullanıcılarda kalacaktır. En büyük takip ve pratiğe tutundurma aracı, öğrencilerin ellerinde bu araçların olmasıdır. Böylece kazanımları hayat boyu devam ettirmek mümkün olur.

PROGRAMIN SONUNDA KATILIM BELGESİ ALABİLECEK MİYİM?

Programı tamamlayan herkese katılım belgesi verilir. Program tamamlandıktan sonra katılım belgesi, mail yolu ile size ulaştırılacaktır.

PROGRAMI ŞİRKETİMİZİN ÇALIŞANLARI İÇİN SATIN ALABİLİR MİYİZ?

Online Mindfulness Programını çalışanlarınız için satın alabilirsiniz. [email protected] adresinden ekibimizle iletişime geçebilir ve çalışan sayısına göre fiyat teklifi alabilirsiniz.

ONLINE MINDFULNESS PROGRAMINI ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ PROGRAMIMIZ KAPSAMINA ALABİLİR MİYİZ?

Online Mindfulness bir Remind Türkiye projesidir. Remind Türkiye, iş yerinde verimliliği arttırma ve çalışan memnuniyeti alanlarında insan kaynakları yönetimleri ile iş birliği yapar. Kurumsal programımız konusunda bilgi almak için [email protected] adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ESRA SERT KİMDİR?

Yoga ve meditasyona 23 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi. Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi ile insan olarak yaşadığım dönüşüm, on altı yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi. Bu uygulamaların hayatımdaki yeri daha da derinleşti.

Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Yaklaşımımı, mindfulness/farkındalık ve nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Mindfulness pratiklerinin; anneliğim, arkadaşlığım, hocalığım, eş olma halimdeki yansımalarına şükran duyuyorum. Bir yağmur damlasının yaprağın üzerinden yavaşça kayışını fark edip, bundan zevk alabilecek bir sinir sistemine sahip olduğum için müteşekkirim.

Hepimizin sinir sisteminde mevcut olan bu kapasitenin, doğru çabanın, gündelik tekrarıyla kolayca uyandığını kalpten biliyorum.

Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır

Godfrey Devereux

Mindfulness pratikleri, profesyonel hayatta yolumu bulmam, yaratıcı ve üretken bir hayat sürmem konusunda en büyük rolü oynadı. Kalpten ve şevkle yaptığım işlerimi seçmiş ve uygulayabiliyor olmayı günlük mindfulness pratiklerinin etkilerine borçluyum.

Kalpten işler peşinde…

Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla, kurumlarla ve bireylerle çalışıyorum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarissa Pinkola Estes'ten eğitimler almaya devam ediyorum. Dr. Estes'in yöntemleri ile gruplara kolaylaştırıcı rolüyle destek veriyorum.

Yoga ve meditasyon hocalığına, eğitmen eğitimi ve kapalı gruplara verdiğim 8 haftalık kurslarla ve online eğitimle devam ediyorum.

İlk romanım Renkli Rüyalar Oteli 2016 yılında yayınlandı, yayınlanma sürecindeki ikinci romanımın heyecanı içindeyim.

Bugünlere nasıl geldim...

İstanbul Üniversitesi'nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi'nde İngiliz Devleti'nin Chevening Bursu ile Antropoloji Master'ı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV'de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı'nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD'de yaygın olarak kullanılan, Çalışan Destek Programı'nın Türkiye'de yaygınlaşmasında önemli rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)'un aktif üyesi olarak çeşitli uluslararası konferanslara katıldım ve Work Place Options'ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

ESRA SERT'İN YÜZ YÜZE EĞİTİMLERİ HAKKINDA NASIL BİLGİ ALABİLİRİM?

Esra Sert'in yüz yüze eğitimleri için www.remindturkiye.com sitesini ziyaret edebilir, iletişim formunu doldurarak duyuru listesine kaydolabilirsin.

“REMIND” NE DEMEK?

Online Mindfulness Programı bir Remind Türkiye projesidir. 'Remind', hem “hatırla” hem de “zihnini yeniden düzenle” anlamına gelir. Mindfulness pratikleri bize aslında yeni veya bilmediğimiz bir beceri kazandırmaz. Sinir sistemimizin hali hazırda var olan mutlu olma, hayattan zevk alma becerisini uyandırır. Bize var olan kapasitemizi “hatırlatır”. Mindfulness pratiklerinin binlerce yıllık kadim bir geçmişi vardır. Mindfulness'ın kökenindeki kelime de “hatırla” anlamına gelmektedir.

BU PROGRAMI BİRİNE HEDİYE EDEBİLİR MİYİM?

Ana sayfadaki “Hediye et” butonuna tıklayarak programı sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediye edeceğiniz kişiye, ismine özel hazırlanmış bir mail aracılığı ile hediyesi ulaştırılır.
Hediye etme amacınızı listeden seçerek hediye edilecek kişiye giden maili hem isme hem okazyona özel hale getirebilirsiniz.

Süreç şu şekilde işliyor:

 • Hediye Et'e tıkla,
 • Çıkan forma hediye edeceğin kişinin mail adresini ve ismini gir,
 • Kayıt sürecine devam et,
 • Çıkan ikinci formdaki alanlara kendi adres, şehir ve posta kodu bilgilerini girebilirsin.
 • Son adımda ödemeyi yaparak kaydı tamamla.
 • Hediye ettiğin kişiye Online Mindfulness'a kaydolduğuna dair bir hoş geldin maili gidecek. Bu mailde, sistemi nasil kullanabileceğine dair yönlendirmelerle birlikte ona ait kullanıcı ismi ve şifresi de yer alacak.

Ücretsiz Mindfulness

Ücretsiz Mindfulness WhatsApp grubuna katıl, mindfulness pratikleri cebine gelsin.

Hemen Kayıt Ol Hemen Kayıt Ol