Hakkımızda

Online Mindfulness, Remind Türkiye tarafından geliştirilmiş bir programdır. Remind Türkiye; mindfulness, yoga, meditasyon alanlarında 20 yıldan uzun bir süredir çalışan Esra Sert’in kurduğu bir eğitim ve gelişim platformudur.

Remind Türkiye’nin mindfulness pratiklerine yaklaşımı bilimseldir. Eğitim programları ve uygulamalar, bu alandaki en güncel araştırmalara dayanır.

Remind Türkiye’nin üç aşamalı metodu sonuç almaya yönelik güçlü bir çerçeve sağlar ve şu adımlara dayanır:

Bilgilen, fark et, hayata geçir.

Remind Türkiye uzmanları, her yıl yüzlerce öğrenci ile yüz yüze çalışıyor. Esra Sert, yirmi yılı aşkın sürelik birikimini anlaşılabilir ve uygulanabilir bir online içeriğe dönüştürerek daha geniş kitlelere ulaştırıyor.

Bireysel ve kurumsal eğitimlerin yanı sıra 200 saatlik eğitim aracılığı ile her yıl altmış kadar uzman mezun eden Remind Türkiye hakkında daha fazla bilgi edinmek ve ekibi yakından tanımak için www.remindturkiye.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Esra Sert Hakkında

Yoga ve meditasyona 23 yıl önce, boyun ve sırt ağrılarıma çare ararken tesadüfen başladım. Aşırı stres, kaygı ve ağrı gibi yaşadığım zorluklara iyi geldiğini fark edince, çok genç yaşta yoga ve meditasyon hayatımın bir parçası haline geldi. Gençlik yıllarımda yaşadığım bu zorluklara, beni bu yola soktukları için müteşekkirim.

Kızımın dünyaya gelmesi ile insan olarak yaşadığım dönüşüm, on altı yıldır sürdürdüğüm televizyon haberciliğini bırakmamla son buldu. İç huzurumu borçlu olduğum mindfulness pratikleri, mesleğim haline geldi. Bu uygulamaların hayatımdaki yeri daha da derinleşti.

Sinir sistemi üzerine aldığım üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi, yaklaşımımı kökünden etkiledi. Yaklaşımımı, mindfulness/farkındalık ve nörobilim üzerine inşa etmiş olmayı bu eğitime borçluyum.

Mindfulness pratiklerinin; anneliğim, arkadaşlığım, hocalığım, eş olma halimdeki yansımalarına şükran duyuyorum. Bir yağmur damlasının yaprağın üzerinden yavaşça kayışını fark edip, bundan zevk alabilecek bir sinir sistemine sahip olduğum için müteşekkirim.

Hepimizin sinir sisteminde mevcut olan bu kapasitenin, doğru çabanın gündelik tekrarıyla kolayca uyandığını kalpten biliyorum.

Mutluluk, başka insanlara yardım ederek meşgul olmaktır

Godfrey Devereux

Mindfulness pratikleri, profesyonel hayatta yolumu bulmam, yaratıcı ve üretken bir hayat sürmem konusunda en büyük rolü oynadı. Kalpten ve şevkle yaptığım işlerimi seçmiş ve uygulayabiliyor olmayı günlük mindfulness pratiklerinin etkilerine borçluyum.

Kalpten işler peşinde…

Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla, kurumlarla ve bireylerle çalışıyorum.

Yaratıcılık ve ruhsal çalışmalar konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabının yazarı Clarissa Pinkola Estes’ten eğitimler almaya devam ediyorum. Dr. Estes’in yöntemleri ile gruplara kolaylaştırıcı rolüyle destek veriyorum.

Yoga ve meditasyon hocalığına, eğitmen eğitimi ve kapalı gruplara verdiğim 8 haftalık kurslarla ve online eğitimle devam ediyorum.

İlk romanım Renkli Rüyalar Oteli 2016 yılında yayınlandı, yayınlanma sürecindeki ikinci romanımın heyecanı içindeyim.

Bugünlere nasıl geldim...

İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi ‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile Antropoloji Master’ı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kısmını NTV’de geçirdim.

Kurumsal çalışma hayatının son iki senesinde; çalışan memnuniyeti ve iş yerinde verimlilik artışı konularına odaklandım. Bu amaçla kurulan Çalışan Destek Programı’nda (EAP) Genel Müdür olarak görev aldım ve ABD’de yaygın olarak kullanılan Çalışan Destek Programı’nın Türkiye’de yaygınlaşmasında önemli rol oynadım.

EAEF (Employee Assistance European Forum)’un aktif üyesi olarak çeşitli uluslar arası konferanslara katıldım ve Work Place Options’ın davetlisi olarak “İş Yerinde Mindfulness” ana temalı 2015 yılı uluslararası çalışma grubunda yer aldım.

İflah olmaz bir öğrenci olarak aldığım uluslararası eğitimlere aralıksız devam ediyorum.

Ücretsiz Mindfulness

Ücretsiz Mindfulness WhatsApp grubuna katıl, mindfulness pratikleri cebine gelsin.

Hemen Kayıt Ol Hemen Kayıt Ol